باتری ماشین تویوتا GT86

4.8
(2148)

اگر باتری ماشین تویوتا GT86 شما دچار مشکل شده و قصد خرید باتری جدیدی دارید، راهنمایی‌های ما در این مقاله برای انتخاب باتری مناسب ماشین مورد نظرتان کمکتان می‌کند.

برای خرید یک باطری ماشین ابتدا باید بدانید چند آمپر باتری برای خودروی شما مناسب است؟ یعنی اگر ماشین شما تویوتا GT86 باشد، به چند آمپر باتری نیاز دارید؟ چه نوع باتری مناسب خودور تویوتا GT86 است؟

باتری اصلی 60AH
باتری های قابل نصب دیگر 70AH
ولتاژ باطری 12 ولت 12V
قالب باتری قالب D23 – قالب D26

سال 2013 پای کوپه نوپای این شرکت، که با همکاری سوبارو ساخته شده بود، به کشورمان باز شد. عرضه این ژاپنی در بازار ایران متاسفانه خیلی زود متوقف شد طوری‌که پس از سال 2014، نام GT86 از سبد محصولات ایرتویا خط خورد. می‌گویند پیچیدگی فنی و آمار بالای خرابی قطعات اصلی این خودرو از جمله دلایل خداحافظی زودهنگام آن از بازار کشورمان است. GT86 هرچند به‌عنوان کوپه‌ای اسپرت شناخته می‌شود ولی فاقد قدرت بالاست، شتابگیری سریعی ندارد و حتی آپشن‌هایش در حد خودروهای ارزان‌قیمت است. ضمن اینکه در بازار دست‌دوم‌ها نیز در محدوده قیمتی جنسیس کوپه جای گرفته و مشتریان اندکی حاضر به خریداری این ژاپنی در ازای نادیده‌گرفتن آن کره‌ای، هستند.

انواع باتری مناسب تویوتا GT86

باطری تویوتا GT86 را برحسب نوع آن (اسیدی یا اتمی) و آمپراژ آن دسته بندی می‌کنند. باطری اولیه تویوتا GT86 هنگام تحویل خودرو توسط خریدار از نوع ۱۲ولت می‌باشد. ظرفیت این باطری 60 آمپر می‌باشد. البته شما می‌توانید از باتری‌های دیگری نیز برای ماشین خود استفاده کنید. برای تویوتا GT86 می توان هم از باتری اسیدی و هم باتری اتمی استفاده کرد.

باطری اسیدی نیاز به چک کردن دوره‌ای دارد. اما دارندگان باطری اتمی نیازی به بررسی دوره‌ای باتری خودرو تویوتا GT86 خود نخواهند داشت. بررسی‌ها و تجارب نشان داده که باتری اتمی نسبت به نوع اسیدی آن عمر بیشتری می‌کند.

مشخصات و طول عمر باتری تویوتا GT86

باتری تویوتا GT86 در قسمت جلوی ماشین و در داخل کاپوت آن قرار دارد. این باتری در ابعاد 26*18*23 سانتیمتر می‌باشد. بیشترین آمپری که برای باطری در خودرو تویوتا GT86 در نظر گرفته می‌شود 70 آمپر است. طول عمر باتری تویوتا GT86 تا حد زیادی به نوع آن و کارکرد مصرف کننده بستگی دارد. میزان عمر باتری در اصل به نوع مصرف شما و شرایط اقلیمی منطقه شما بستگی دارد و ممکن است یک باتری یک سال عمر و همان باتری در خودروی دیگر ۳ سال عمر کند. باتری در مناطق گرمسیر و مسیر های پرترافیک زودتر کیفیت خود رااز دست میدهد. بررسی‌های تجربی نشان داده است به طور معمول طول عمر مفید باطری تویوتا GT86 حدود ۲ تا ۳ سال است.

اغلب بعد از چند سال کیفیت عملکرد باتری خودرو تویوتا GT86 شما کاهش خواهد یافت. به طور مثال شیشه بالابر در زمان خاموش بودن ماشین به درستی عمل نمی‌کند یا کیفیت و قدرت نور چراغ‌های خودرو تویوتا GT86 شما کمتر خواهد شد. اگر در زمان استارت زدن، برق پشت آمپر قطع شده و ماشین روشن نمی‌شود، بهتر است هرچه سریع‌تر باتری خودرو خود را عوض کنید.

باتری مناسب تویوتا GT86

باتری مناسب تویوتا GT86 برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. این مورد بستگی به نوع کارکرد و موارد استفاده شما از خودرو دارد. در صورتی‌که از برق خودرو تویوتا GT86 خود به طور معمول استفاده می‌کنید این باتری می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اما مطابق با مطلبی که در ابتدای همین صفحه به ان اشاره شد و مشاهدات تجربی، در صورت استفاده از آپشن‌های خاص در خودرو تویوتا GT86 خود که باتری آن را بیش از حد معمول درگیر می‌کند، باید آمپر باتری خود را بالاتر ببرید. به طور معمول باتری 60 و 70 آمپر اتمی می‌تواند برای خودرو تویوتا GT86 بسیار مناسب باشد. آمپر بالاتر باعث می‌شود در زمان استفاده بیش از حد معمول، باطری شما آسیب نبیند. عمر بیشتر و کیفیت مناسب مهم‌ترین ویژگی‌های باطری 60 و 70 آمپر اتمی برای خودرو تویوتا GT86 می‌باشد. باتری اسیدی به طور تدریجی تخریب می‌شود و باطری اتمی به صورت ناگهانی از کار می‌افتد.

قیمت باتری تویوتا GT86

قیمت باطری تویوتا GT86 به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد باعث شده است که باطری خودرو تویوتا GT86 با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود داشته باشد. مالکان خودرو تویوتا GT86 در زمان تعویض یا خرید باتری برای خودرو خود با سردرگمی مواجه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که مالکان خودرو تویوتا GT86 با آن روبه رو هستند تفاوت قیمت باطری‌های مختلف این خودرو است.

امداد کیان باتری ارائه دهنده بهترین باتری ایرانی و اتمی به همراه تاریخ جدید جهت نصب بر روی خودروی تویوتا GT86 به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نصب و تعویض باتری تویوتا GT86

خرید باتری و نصب آن دو مقوله وابسته به یکدیگر هستند. دارندگان خودرو تویوتا GT86 بعد از خرید باتری نیاز به متخصص برق خودرو برای تعویض و نصب آن دارند. اگر شما خرید خود را از امداد باتری انجام دهید از خدمات نصب رایگان آن نیز بهره مند خواهید شد. ضمنا قبل از خرید، متخصص برق خودرو تست سلامت باتری را برای شما انجام خواهد داد. در صورتی که نیاز به تعویض باتری نباشد، این به موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد تا از صرف هزینه اضافی برای شما جلوگیری شود.

توجه: در هنگام تعویض باتری، تحویل باتری فرسوده اجباری است. در غیر این صورت مبلغ اضافه ای به ازای هر آمپر اضافه خواهد شد.

کارشناسان فنی امداد کیان باتری در سراسر نقاط تهران (شمال تهران – جنوب تهران – غرب تهران – شرق تهران) آماده خدمات رسانی و تعویض باتری خودروی تویوتا GT86 شما بصورت رایگان در محل می باشند.

مزایای نصب باطری توسط امداد کیان باتری:

– نصب باطری اصلی با توجه به استاندارد کارخانه سازنده خودرو: خودروی شما با یک باطری غیر اصلی هم روشن خواهد شد اما کارخانه سازنده، سیستم الکترونیکی خودرو را برای یک باطری با مشخصات و ظرفیت خاص طراحی نموده است. برای آسیب نرسیدن به خودرو ضروری است باطری فابریک خودروی خود را نصب نمایید.

– گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران: باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران می باشند. در هر نقطه از شهر تهران و در هر ساعت از شبانه روز که به مشکل بر بخورید، در کمتر از ۲ ساعت در محل شما، باطری به صورت رایگان گارانتی و تعویض خواهد شد.

– باطل نشدن گارانتی خودرو: استفاده از باطری غیر فابریک باعث ابطال گارانتی خودروی شما خواهد شد. باطری های عرضه شده توسط امداد کیان باتری دارای استاندارد کارخانه سازنده و مورد تایید نمایندگی های مجاز خودروی شما می باشند.

– خرید باطری با تاریخ تولید جدید و سریال اصلی: عمر مفید یک باطری خودرو به طور متوسط از زمان تولید ۳ سال میباشد. قیمت، عمر و بازدهی یک باطری تولید سالهای گذشته به مراتب کمتر از یک باطری تولید سال جاری می باشد. متاسفانه افرادی سودجو اقدام به واردات و فروش باطری های تاریخ گذشته با سریال تقلبی نموده اند. تمامی باطری های عرضه شده در امداد کیان باتری تولید سال جاری بوده و سال ساخت در کارت گارانتی نیز درج می گردد.

– تعویض توسط افراد متخصّص و دارای دانش فنّی: تعویض توسط افراد فاقد دانش فنی می تواند باعث آسیب جدی به سیستم برقی خودرو گردد. امدادگران امداد کیان باتری همگی دوره های تخصصی برق خودرو را گذرانده اند و با سیستم های برقی و الکترونیک خودروهای داخلی و خارجی آشنایی کامل دارند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
بیوک
بیوک
3 سال پیش

مراحل صحیح باتری به باتری چیست؟

امداد باتری
امداد باتری
در جواب  بیوک
3 سال پیش

با سلام
برای باتری به باتری به وسیله باتری کمکی این مراحل را طی کنید:
از سالم بودن باتری اطمینان حاصل کنید
قبل از انجام باتری به باتری کردن خودرو ابتدا وضعیت فیزیکی آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که باطری ترک خوردگی ندارد یا دچار نشتی نشده است در صورت وقوع چنین اتفاقی از استارت زدن خودداری نمایید.
وسایل مورد نیاز
برای باتری به باتری کردن خودرو نیاز به کابل دارید تا بتوانید عملیات را به شکل صحیحی انجام دهید. به علاوه این بهتر است همیشه همراه خود دستکش و عینک را برای ایمنی بیشتر همراه داشته باشید.
قرار دادن دو خودرو کنار یکدیگر و بستن سوئیچ
برای ساده تر شدن نحوه باتری به باتری کردن خودرو باید هر دو اتومبیل را در کنار یکدیگر یا رو در روی یکدیگر پارک کنید و سوئیچ هر دو ماشین را ببندید در ادامه نیز کاپوت هر دو خودرو را بالا بزنید.
تشخیص قطب های باتری خودرو
باطری دارای دو قطب مثبت و منفی است که به طور عموم بر روی قطب مثبت علامت + و بر روی قطب منفی علامت – قرار داده می شود اما اگر این علائم موجود نبود از روی کابل هایی که به باتری متصل است این علائم قابل تشخیص هستند. کابل مشکی نشان دهنده قطب منفی و کابل قرمز هم نشانگر قطب مثبت است.
نصب کابل بر روی باتری ها
در ابتدا به سراغ اتومبیلی بروید که باتری آن خوابیده است و نیاز به شارژ دارد. در این خودرو به دنبال بخشی فلزی بگردید که به موتور متصل نباشد یا بدون رنگ خوردگی باشد تا کابل منفی با رنگ مشکی را به آن وصل کنید. دقت داشته باشید که هیچ گاه گیره کابل منفی را در اتومبیلی که باتری آن خوابیده بر روی قطب منفی باطری نگذارید. سر دیگر کابل مشکی را به قطب منفی باطری سالم متصل کنید.
توجه داشته باشید که اگر سر دیگر کابل را به قطب منفی باطری معیوب متصل کنید امکان خرابی ECU را به دنبال خواهد داشت. همچنین در صورت اتصال اشتباه و برعکس کابل ها امکان انفجار باطری وجود دارد!
در ادامه کابل قرمز رنگ که به قطب مثبت مربوط می شود را به باطری خودروی معیوب متصل کنید و سر دیگر آن را به باطری خودرویی وصل کنید که سالم است. پس از نصب کابل ها، خودرویی که باطری آن سالم است را استارت بزنید. چند دقیقه صبر کنید و پس از ۱۰ الی ۲۰ دقیقه خودروی معیوب را هم بدون جدا کردن کابل ها استارت بزنید.
اگر خودرو پس از استارت زدن روشن شد
بعد از استارت زدن در صورتی که خودروی شما روشن شد ابتدا کابل مشکی رنگ را از قطب منفی خودروی معیوب و سپس سر دیگر آن بر روی خودروی سالم را جدا کنید. برای کابل قرمز باید این رویه را برعکس انجام دهید و ابتدا سر مثبت باطری خودروی سالم را جدا کنید و پس از آن سر دیگر را از باطری خودروی معیوب خارج کنید.
توجه:
1. پس از روشن شدن خودرو از گاز دادن بیجا و فشار آوردن بر موتور خودرو جلوگیری نمائید چون هیچ گونه تاثیری بر روی شارژ دینام و باتری خودروی شما نخواهد داشت.
2. پس از روشن شدن خودرو حتما باید ۲ الی ۳ ساعت زمان بدهید که خودرو روشن بماند تا دینام بتواند باتری را شارژ کند.
اگر خودرو پس از استارت زدن روشن نشد
اگر خودروی سالم پس از استارن زدن روشن نشد کمی صبر کنید و بعد از چند دقیقه دوباره استارت بزنید. در ادامه بدون جدا کردن کابل ها دوباره خودوری معیوب را استارت بزنید در صورتی که روشن نشد باید بخش های دیگر مانند سیم کشی را بررسی کنید.
نکته
در صورتی که خودروی شما دنده اتوماتیک است هم می توانید همین راه را برای شارژ باتری استفاده کنید و باتری به باتری کردن ماشین اتومات نیز تفاوتی با روشی که در قبل گفته شد ندارد.
نکات اصولی و ایمنی را در هنگام کار رعایت کنید.
موضوعی که در ابتدا باید به آن خوب توجه داشته باشید تشخیص صحیح قطب های مثبت و منفی باطری است. در برخی از خودروهای کارکرده ممکن است از کابل های مشکی برای قطب مثبت و از کابل قرمز برای قطب منفی استفاده کنند. اتصال اشتباه در این بخش می تواند منجر به آسیب دیدن دینام، بخش های برقی و الکترونیکی خودرو یا حتی ECU شود که این آسیب دیدگی ممکن است با آتش سوزی همراه باشد.
در هنگام اتصال کابل ها خوب دقت داشته باشید که مراحل نصب را به ترتیبی که در قبل گفته شد انجام دهید. حتما اندازه کابل ها مناسب باشد و در صورتی که کوتاه است از کابل بزرگتر استفاده کنید. برای اتصال بخش منفی خودرویی که باطری آن خوابیده مراقب باشید گیره را به موتور آن متصل نکنید.
بعد از اتصال کابل ها حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید بعد استارت بزنید در صورتی که بلافاصله بعد از اتصال کابل ها استارت بزنید امکان روشن نشدن خودرو، داغ شدن کابل ها و همچنین آسیب دیدن هر دو خودرو امکان پذیر است.

2
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا دیدگاه خود را بفرماییدx
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا تماس با ما و ثبت سفارش