باتری ماشین تویوتا هایس

4.8
(2059)

اگر باتری ماشین تویوتا هایس شما دچار مشکل شده و قصد خرید باتری جدیدی دارید، راهنمایی‌های ما در این مقاله برای انتخاب باتری مناسب ماشین مورد نظرتان کمکتان می‌کند.

برای خرید یک باطری ماشین ابتدا باید بدانید چند آمپر باتری برای خودروی شما مناسب است؟ یعنی اگر ماشین شما تویوتا هایس باشد، به چند آمپر باتری نیاز دارید؟ چه نوع باتری مناسب خودور تویوتا هایس است؟

باتری اصلی 60AH
باتری های قابل نصب دیگر 70AH
ولتاژ باطری 12 ولت 12V
قالب باتری قالب D23 – قالب D26

بی شک از تویوتا هایس – Toyota Haice به عنوان خودرویی بسیار با ارزش در همه جای دنیا یاد می شود. خودرویی با قدرت مناسب، استهلاک کم و مصرف سوخت اقتصادی که قابلیت جابجایی 12 تا 14 نفر را داراست و همچنین قیمت مناسبی نیز ( نه در ایران ) دارد.  به دلیل قیمت بالای تویوتا هایس در کشور، این خودروی با ارزش نتوانست جایی در ارگان حمل و نقل داشته باشد و فقط به صورت محدود برای تشریفات و تاکسی فرودگاه استفاده می شود.

انواع باتری مناسب تویوتا هایس

باطری تویوتا هایس را برحسب نوع آن (اسیدی یا اتمی) و آمپراژ آن دسته بندی می‌کنند. باطری اولیه تویوتا هایس هنگام تحویل خودرو توسط خریدار از نوع ۱۲ولت می‌باشد. ظرفیت این باطری 60 آمپر می‌باشد. البته شما می‌توانید از باتری‌های دیگری نیز برای ماشین خود استفاده کنید. برای تویوتا هایس می توان هم از باتری اسیدی و هم باتری اتمی استفاده کرد.

باطری اسیدی نیاز به چک کردن دوره‌ای دارد. اما دارندگان باطری اتمی نیازی به بررسی دوره‌ای باتری خودرو تویوتا هایس خود نخواهند داشت. بررسی‌ها و تجارب نشان داده که باتری اتمی نسبت به نوع اسیدی آن عمر بیشتری می‌کند.

مشخصات و طول عمر باتری تویوتا هایس

باتری تویوتا هایس در قسمت جلوی ماشین و در داخل کاپوت آن قرار دارد. این باتری در ابعاد  26*18*23 سانتیمتر می‌باشد. بیشترین آمپری که برای باطری در خودرو تویوتا هایس در نظر گرفته می‌شود 70 آمپر است. طول عمر باتری تویوتا هایس تا حد زیادی به نوع آن و کارکرد مصرف کننده بستگی دارد. میزان عمر باتری در اصل به نوع مصرف شما و شرایط اقلیمی منطقه شما بستگی دارد و ممکن است یک باتری یک سال عمر و همان باتری در خودروی دیگر ۳ سال عمر کند. باتری در مناطق گرمسیر و مسیر های پرترافیک زودتر کیفیت خود رااز دست میدهد. بررسی‌های تجربی نشان داده است به طور معمول طول عمر مفید باطری تویوتا هایس حدود ۲ تا ۳ سال است.

اغلب بعد از چند سال کیفیت عملکرد باتری خودرو تویوتا هایس شما کاهش خواهد یافت. به طور مثال شیشه بالابر در زمان خاموش بودن ماشین به درستی عمل نمی‌کند یا کیفیت و قدرت نور چراغ‌های خودرو تویوتا هایس شما کمتر خواهد شد. اگر در زمان استارت زدن، برق پشت آمپر قطع شده و ماشین روشن نمی‌شود، بهتر است هرچه سریع‌تر باتری خودرو خود را عوض کنید.

باتری مناسب تویوتا هایس

باتری مناسب تویوتا هایس برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. این مورد بستگی به نوع کارکرد و موارد استفاده شما از خودرو دارد. در صورتی‌که از برق خودرو تویوتا هایس خود به طور معمول استفاده می‌کنید این باتری می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اما مطابق با مطلبی که در ابتدای همین صفحه به ان اشاره شد و مشاهدات تجربی، در صورت استفاده از آپشن‌های خاص در خودرو تویوتا هایس خود که باتری آن را بیش از حد معمول درگیر می‌کند، باید آمپر باتری خود را بالاتر ببرید. به طور معمول باتری 60 و 70 آمپر اتمی می‌تواند برای خودرو تویوتا هایس بسیار مناسب باشد. آمپر بالاتر باعث می‌شود در زمان استفاده بیش از حد معمول، باطری شما آسیب نبیند. عمر بیشتر و کیفیت مناسب مهم‌ترین ویژگی‌های باطری 60 و 70 آمپر اتمی برای خودرو تویوتا هایس می‌باشد. باتری اسیدی به طور تدریجی تخریب می‌شود و باطری اتمی به صورت ناگهانی از کار می‌افتد.

قیمت باتری تویوتا هایس

قیمت باطری تویوتا هایس به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد باعث شده است که باطری خودرو تویوتا هایس با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود داشته باشد. مالکان خودرو تویوتا هایس در زمان تعویض یا خرید باتری برای خودرو خود با سردرگمی مواجه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که مالکان خودرو تویوتا هایس با آن روبه رو هستند تفاوت قیمت باطری‌های مختلف این خودرو است.

امداد کیان باتری ارائه دهنده بهترین باتری ایرانی و اتمی به همراه تاریخ جدید جهت نصب بر روی خودروی تویوتا هایس به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نصب و تعویض باتری تویوتا هایس

خرید باتری و نصب آن دو مقوله وابسته به یکدیگر هستند. دارندگان خودرو تویوتا هایس بعد از خرید باتری نیاز به متخصص برق خودرو برای تعویض و نصب آن دارند. اگر شما خرید خود را از امداد باتری انجام دهید از خدمات نصب رایگان آن نیز بهره مند خواهید شد. ضمنا قبل از خرید، متخصص برق خودرو تست سلامت باتری را برای شما انجام خواهد داد. در صورتی که نیاز به تعویض باتری نباشد، این به موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد تا از صرف هزینه اضافی برای شما جلوگیری شود.

توجه: در هنگام تعویض باتری، تحویل باتری فرسوده اجباری است. در غیر این صورت مبلغ اضافه ای به ازای هر آمپر اضافه خواهد شد.

کارشناسان فنی امداد کیان باتری در سراسر نقاط تهران (شمال تهران – جنوب تهران – غرب تهران – شرق تهران) آماده خدمات رسانی و تعویض باتری خودروی تویوتا هایس شما بصورت رایگان در محل می باشند.

مزایای نصب باطری توسط امداد کیان باتری:

– نصب باطری اصلی با توجه به استاندارد کارخانه سازنده خودرو: خودروی شما با یک باطری غیر اصلی هم روشن خواهد شد اما کارخانه سازنده، سیستم الکترونیکی خودرو را برای یک باطری با مشخصات و ظرفیت خاص طراحی نموده است. برای آسیب نرسیدن به خودرو ضروری است باطری فابریک خودروی خود را نصب نمایید.

– گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران: باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران می باشند. در هر نقطه از شهر تهران و در هر ساعت از شبانه روز که به مشکل بر بخورید، در کمتر از ۲ ساعت در محل شما، باطری به صورت رایگان گارانتی و تعویض خواهد شد.

– باطل نشدن گارانتی خودرو: استفاده از باطری غیر فابریک باعث ابطال گارانتی خودروی شما خواهد شد. باطری های عرضه شده توسط امداد کیان باتری دارای استاندارد کارخانه سازنده و مورد تایید نمایندگی های مجاز خودروی شما می باشند.

– خرید باطری با تاریخ تولید جدید و سریال اصلی: عمر مفید یک باطری خودرو به طور متوسط از زمان تولید ۳ سال میباشد. قیمت، عمر و بازدهی یک باطری تولید سالهای گذشته به مراتب کمتر از یک باطری تولید سال جاری می باشد. متاسفانه افرادی سودجو اقدام به واردات و فروش باطری های تاریخ گذشته با سریال تقلبی نموده اند. تمامی باطری های عرضه شده در امداد کیان باتری تولید سال جاری بوده و سال ساخت در کارت گارانتی نیز درج می گردد.

– تعویض توسط افراد متخصّص و دارای دانش فنّی: تعویض توسط افراد فاقد دانش فنی می تواند باعث آسیب جدی به سیستم برقی خودرو گردد. امدادگران امداد کیان باتری همگی دوره های تخصصی برق خودرو را گذرانده اند و با سیستم های برقی و الکترونیک خودروهای داخلی و خارجی آشنایی کامل دارند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
12 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
نهاد
نهاد
3 سال پیش

باتری رایج جهت این خودرو چیست باتری با جریان بالاتر مشکلی از نظر برقی برای خودرو پیش می آورد یا خیر؟

امداد باتری
امداد باتری
در جواب  نهاد
3 سال پیش

با سلام
ظرفیت استاندارد باتری خودروی شما 60 آمپر پایه بلند قطب راست با قالب D23 می باشد و در صورت نیاز به ارتقاء می توانید باتری با ظرفیت 70 آمپر پایه بلند قطب راست نیز نصب و استفاده نمائید.
استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر به هیچ عنوان برای خودروی شما ایرادی ندارد و آسیبی به آن وارد نمی کند.

ایلچی
ایلچی
3 سال پیش

سلام خداقوت
ببخشید میشه مشخصات باتری تویوتا پریوس رو بفرمایید؟

رحیمی
رحیمی
3 سال پیش

باسلام
لطفا اگر میشه قیمت باتری هیبرید تویوتا پریوس رو بگید؟

ضیایی
ضیایی
3 سال پیش

سلام واحترام

باتری مناسب برای خودروی تویوتا پریوس چی معرفی میکنید؟

فرجام
فرجام
3 سال پیش

سلام
روز بخیر
عمر مفید باتری تویوتا پریوس چقدر هست؟
ایا مدل های مختلف باتری عمرشون باهم یکی هست؟

بیتا
بیتا
3 سال پیش

سلام

ببخشید شما جایی رو میشناسید که برای ماشینم بخوام باتری تعویض کنم در محل انجام بدند؟

ممنون میشم در صورتی که جایی رو

میشناسید شماره تماسی رو در اختیار قرار دهید.

تشکر

بهنام
بهنام
3 سال پیش

باتری های هیبریدی چند وقت چند وقت باید شارژ شود؟

یونس
یونس
3 سال پیش

در هوای سرد برای باتری های هیبریدی عمر باتری چه تغییری می کند؟

غلام
غلام
3 سال پیش

ایا میتوان از مدت گارانتی باتری ها شاخص ماندگاری آن را به دست آورد اگر جواب بله است چرا بعضی از باتری ها به سرعت خراب می شوند؟

کریم
کریم
3 سال پیش

باتری های هیبریدی چقدر باید کار کنند تا مجدد نیاز به شارژ پیدا کنند؟

کامران
کامران
3 سال پیش

برای ماندگاری بیشتر باتری های هیبریدی رانندگی اصولی چگونه باید باشد تا ماندگاری آن بیشتر باشد؟

12
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا دیدگاه خود را بفرماییدx
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا تماس با ما و ثبت سفارش