باتری ماشین ون اینرودز

4.8
(2358)

اگر باتری ماشین ون اینرودز شما دچار مشکل شده و قصد خرید باتری جدیدی دارید، راهنمایی‌های ما در این مقاله برای انتخاب باتری مناسب ماشین مورد نظرتان کمکتان می‌کند.

برای خرید یک باطری ماشین ابتدا باید بدانید چند آمپر باتری برای خودروی شما مناسب است؟ یعنی اگر ماشین شما ون اینرودز باشد، به چند آمپر باتری نیاز دارید؟ چه نوع باتری مناسب خودور ون این رودز است؟

باتری اصلی 45AH
باتری های قابل نصب دیگر
ولتاژ باطری 12 ولت 12V
قالب باتری قالب B24

علیرغم نیاز بازار به ون‌های متنوع و مشاهده فروش موفق خودروهایی نظیر دلیکا، همچنان این سگمنت در کشورمان در فقر مطلق به سر می‌برد و به غیر از چند گزینه محدود، انتخاب دیگری پیش روی متقاضیان وجود ندارد؛ ولی خوشبختانه اخیراً خبرهای خوبی از این بخش بازار به گوش می‌رسد و شاهد معرفی چند ون با قابلیت‌های کاری تجاری از سوی شرکت‌های مختلف وطنی هستیم؛ یکی از آنها که اتفاقاً ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین‌شان هم به حساب می‌آید خودرو باری مسقف، سهمی از بازار تشنه داخل را بدست آورد. البته ناگفته نماند که به احتمال فراوان به زودی گروه بهمن نسخه مسافری این محصول را هم روی خط تولید خواهد برد. این محصول تولید سال 2009 میلادی است و در بازاهای جهانی قیمتی کمتر از 9 هزار دلار دارد، پس با این شرایط نباید انتظار داشته باشیم با طرحی مدرن، آپشن‌های روز و قدرت موتور فوق‌العاده‌ روبرو شویم؛ با این حال باید اعتراف کرد که اینرودز به نسبت قیمت و رقبای حاضر در کشور، خودرویی کارآمد به نظر می‌رسد و می‌تواند برای مشاغل متنوع مفید باشد.

انواع باتری مناسب ون اینرودز

باطری ون اینرودز را برحسب نوع آن (اسیدی یا اتمی) و آمپراژ آن دسته بندی می‌کنند. باطری اولیه ون اینرودز هنگام تحویل خودرو توسط خریدار از نوع ۱۲ولت می‌باشد. ظرفیت این باطری 45 آمپر می‌باشد. البته شما می‌توانید از باتری‌های دیگری نیز برای ماشین خود استفاده کنید. برای ون اینرودز می توان هم از باتری اسیدی و هم باتری اتمی استفاده کرد.

باطری اسیدی نیاز به چک کردن دوره‌ای دارد. اما دارندگان باطری اتمی نیازی به بررسی دوره‌ای باتری خودرو ون اینرودز خود نخواهند داشت. بررسی‌ها و تجارب نشان داده که باتری اتمی نسبت به نوع اسیدی آن عمر بیشتری می‌کند.

مشخصات و طول عمر باتری ون اینرودز

باتری ون اینرودز در قسمت جلوی ماشین و در داخل کاپوت آن قرار دارد. این باتری در ابعاد 24*13*23 سانتیمتر می‌باشد. بیشترین آمپری که برای باطری در خودرو ون اینرودز در نظر گرفته می‌شود 45 آمپر است. طول عمر باتری ون اینرودز تا حد زیادی به نوع آن و کارکرد مصرف کننده بستگی دارد. میزان عمر باتری در اصل به نوع مصرف شما و شرایط اقلیمی منطقه شما بستگی دارد و ممکن است یک باتری یک سال عمر و همان باتری در خودروی دیگر ۳ سال عمر کند. باتری در مناطق گرمسیر و مسیر های پرترافیک زودتر کیفیت خود را از دست میدهد. بررسی‌های تجربی نشان داده است به طور معمول طول عمر مفید باطری ون این رودز حدود ۲ سال است.

اغلب بعد از چند سال کیفیت عملکرد باتری خودرو ون اینرودز شما کاهش خواهد یافت. به طور مثال شیشه بالابر در زمان خاموش بودن ماشین به درستی عمل نمی‌کند یا کیفیت و قدرت نور چراغ‌های خودرو ون اینرودز شما کمتر خواهد شد. اگر در زمان استارت زدن، برق پشت آمپر قطع شده و ماشین روشن نمی‌شود، بهتر است هرچه سریع‌تر باتری خودرو خود را عوض کنید.

باتری مناسب ون اینرودز

باتری مناسب ام ون اینرودز برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. این مورد بستگی به نوع کارکرد و موارد استفاده شما از خودرو دارد. در صورتی‌که از برق خودرو ون اینرودز خود به طور معمول استفاده می‌کنید این باتری می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اما مطابق با مطلبی که در ابتدای همین صفحه به ان اشاره شد و مشاهدات تجربی، در صورت استفاده از آپشن‌های خاص در خودرو ون اینرودز خود که باتری آن را بیش از حد معمول درگیر می‌کند، باید آمپر باتری خود را بالاتر ببرید. به طور معمول باتری 45 آمپر اتمی می‌تواند برای خودرو ون اینرودز بسیار مناسب باشد. آمپر بالاتر باعث می‌شود در زمان استفاده بیش از حد معمول، باطری شما آسیب نبیند. عمر بیشتر و کیفیت مناسب مهم‌ترین ویژگی‌های باطری 45 آمپر اتمی برای خودرو ون اینرودز می‌باشد. باتری اسیدی به طور تدریجی تخریب می‌شود و باطری اتمی به صورت ناگهانی از کار می‌افتد.

قیمت باتری ون اینرودز

قیمت باطری ون اینرودز به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد باعث شده است که باطری خودرو ون اینرودز با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود داشته باشد. مالکان خودرو ون اینرودز در زمان تعویض یا خرید باتری برای خودرو خود با سردرگمی مواجه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که مالکان خودرو ون این رودز با آن روبه رو هستند تفاوت قیمت باطری‌های مختلف این خودرو است.

امداد باتری ارائه دهنده بهترین باتری ایرانی و اتمی به همراه تاریخ جدید جهت نصب بر روی خودروی ون اینرودز به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نصب و تعویض باتری ون اینرودز

خرید باتری و نصب آن دو مقوله وابسته به یکدیگر هستند. دارندگان خودرو ون اینرودز بعد از خرید باتری نیاز به متخصص برق خودرو برای تعویض و نصب آن دارند. اگر شما خرید خود را از امداد باتری انجام دهید از خدمات نصب رایگان آن نیز بهره مند خواهید شد. ضمنا قبل از خرید، متخصص برق خودرو تست سلامت باتری را برای شما انجام خواهد داد. در صورتی که نیاز به تعویض باتری نباشد، این به موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد تا از صرف هزینه اضافی برای شما جلوگیری شود.

توجه: در هنگام تعویض باتری، تحویل باتری فرسوده اجباری است. در غیر این صورت مبلغ اضافه ای به ازای هر آمپر اضافه خواهد شد.

کارشناسان فنی امداد کیان باتری در سراسر نقاط تهران (شمال تهران – جنوب تهران – غرب تهران – شرق تهران) آماده خدمات رسانی و تعویض باتری خودروی ون اینرودز شما بصورت رایگان در محل می باشند.

مزایای نصب باطری توسط امداد کیان باتری:

– نصب باطری اصلی با توجه به استاندارد کارخانه سازنده خودرو: خودروی شما با یک باطری غیر اصلی هم روشن خواهد شد اما کارخانه سازنده، سیستم الکترونیکی خودرو را برای یک باطری با مشخصات و ظرفیت خاص طراحی نموده است. برای آسیب نرسیدن به خودرو ضروری است باطری فابریک خودروی خود را نصب نمایید.

– گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران: باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران می باشند. در هر نقطه از شهر تهران و در هر ساعت از شبانه روز که به مشکل بر بخورید، در کمتر از ۲ ساعت در محل شما، باطری به صورت رایگان گارانتی و تعویض خواهد شد.

– باطل نشدن گارانتی خودرو: استفاده از باطری غیر فابریک باعث ابطال گارانتی خودروی شما خواهد شد. باطری های عرضه شده توسط امداد کیان باتری دارای استاندارد کارخانه سازنده و مورد تایید نمایندگی های مجاز خودروی شما می باشند.

– خرید باطری با تاریخ تولید جدید و سریال اصلی: عمر مفید یک باطری خودرو به طور متوسط از زمان تولید ۳ سال میباشد. قیمت، عمر و بازدهی یک باطری تولید سالهای گذشته به مراتب کمتر از یک باطری تولید سال جاری می باشد. متاسفانه افرادی سودجو اقدام به واردات و فروش باطری های تاریخ گذشته با سریال تقلبی نموده اند. تمامی باطری های عرضه شده در امداد کیان باتری تولید سال جاری بوده و سال ساخت در کارت گارانتی نیز درج می گردد.

– تعویض توسط افراد متخصّص و دارای دانش فنّی: تعویض توسط افراد فاقد دانش فنی می تواند باعث آسیب جدی به سیستم برقی خودرو گردد. امدادگران امداد کیان باتری همگی دوره های تخصصی برق خودرو را گذرانده اند و با سیستم های برقی و الکترونیک خودروهای داخلی و خارجی آشنایی کامل دارند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا دیدگاه خود را بفرماییدx
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا تماس با ما و ثبت سفارش