باتری ماشین پژو 206

4.9
(2020)

اگر باتری ماشین پژو 206 شما دچار مشکل شده و قصد خرید باتری جدیدی دارید، راهنمایی‌های ما در این مقاله برای انتخاب باتری مناسب ماشین مورد نظرتان کمکتان می‌کند.

برای خرید یک باطری ماشین ابتدا باید بدانید چند آمپر باتری برای خودروی شما مناسب است؟ یعنی اگر ماشین شما پژو 206 باشد، به چند آمپر باتری نیاز دارید؟ چه نوع باتری مناسب خودور پژو 206 است؟

باتری مناسب پژو 206 سال 96 به قبل
باتری اصلی 55AH – 60AH
باتری های قابل نصب دیگر 50AH
ولتاژ باطری 12 ولت 12V
قالب باتری قالب L1 – قالب L2
باتری مناسب پژو 206 سال 96 به بعد
باتری اصلی 50AH
باتری های قابل نصب دیگر
ولتاژ باطری 12 ولت 12V
قالب باتری قالب L1

پژو 206 را شاید بتوان جوان پسندانه ترین خودروی اقتصادی کشور دانست. 206 از سال 1380 توسط ایرانخودرو – در 6 تیپ – عرضه شده است. با اینکه بیش از 2 دهه از طراحی و تولید این خودرو در بازار های جهانی می گذرد، 206 هنوز هم خودروی زیباییست و طراحی آن کهنه نشده است. این خودرو با 2 پیشرانه 1.4 و 1.6 لیتری عرضه می شود که هم اکنون تیپ 5 آن با موتور 1.6 لیتری پرفروش ترین تیپ 206 به شمار می آید. پژو 206 به لطف طراحی جوانپسندانه، قوای فنی خوب، امکانات کافی و ایمنی قابل قبول سومین خودرو در لیست پر تیراژ ترین خودرو های تولید داخل است.

انواع باتری مناسب پژو 206

باطری پژو 206 را برحسب نوع آن (اسیدی یا اتمی) و آمپراژ آن دسته بندی می‌کنند. باطری اولیه پژو 206 هنگام تحویل خودرو توسط خریدار از نوع ۱۲ولت می‌باشد. ظرفیت آن با توجه به سال تولید خودرو این باطری 50 یا55 آمپر می‌باشد. البته شما می‌توانید از باتری‌های دیگری نیز برای ماشین خود استفاده کنید. برای پژو 206 می توان هم از باتری اسیدی و هم باتری اتمی استفاده کرد.

باطری اسیدی نیاز به چک کردن دوره‌ای دارد. اما دارندگان باطری اتمی نیازی به بررسی دوره‌ای باتری خودرو پژو 206 خود نخواهند داشت. بررسی‌ها و تجارب نشان داده که باتری اتمی نسبت به نوع اسیدی آن عمر بیشتری می‌کند.

مشخصات و طول عمر باتری پژو 206

باتری پژو 206 در قسمت جلوی ماشین و در داخل کاپوت آن قرار دارد. این باتری در ابعاد 24*17.5*19 سانتیمتر می‌باشد. بیشترین آمپری که برای باطری در خودرو پژو 206 سال 96 به قبل در نظر گرفته می‌شود  60 آمپر است. طول عمر باتری پژو 206 تا حد زیادی به نوع آن و کارکرد مصرف کننده بستگی دارد. میزان عمر باتری در اصل به نوع مصرف شما و شرایط اقلیمی منطقه شما بستگی دارد و ممکن است یک باتری یک سال عمر و همان باتری در خودروی دیگر ۳ سال عمر کند. باتری در مناطق گرمسیر و مسیر های پرترافیک زودتر کیفیت خود رااز دست میدهد. بررسی‌های تجربی نشان داده است به طور معمول طول عمر مفید باطری پژو 206 حدود ۲ تا ۳ سال است.

اغلب بعد از چند سال کیفیت عملکرد باتری خودرو پژو 206 شما کاهش خواهد یافت. به طور مثال شیشه بالابر در زمان خاموش بودن ماشین به درستی عمل نمی‌کند یا کیفیت و قدرت نور چراغ‌های خودرو پژو 206 شما کمتر خواهد شد. اگر در زمان استارت زدن، برق پشت آمپر قطع شده و ماشین روشن نمی‌شود، بهتر است هرچه سریع‌تر باتری خودرو خود را عوض کنید.

باتری مناسب پژو 206

باتری مناسب پژو 206 برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. این مورد بستگی به نوع کارکرد و موارد استفاده شما از خودرو دارد. در صورتی‌که از برق خودرو پژو 206 خود به طور معمول استفاده می‌کنید این باتری می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد. اما مطابق با مطلبی که در ابتدای همین صفحه به ان اشاره شد و مشاهدات تجربی، در صورت استفاده از آپشن‌های خاص در خودرو پژو 206 خود که باتری آن را بیش از حد معمول درگیر می‌کند، باید آمپر باتری خود را بالاتر ببرید. به طور معمول باتری 50 آمپر اتمی می‌تواند برای خودرو پژو 206 بسیار مناسب باشد. آمپر بالاتر باعث می‌شود در زمان استفاده بیش از حد معمول، باطری شما آسیب نبیند. عمر بیشتر و کیفیت مناسب مهم‌ترین ویژگی‌های باطری 50 آمپر اتمی برای خودرو پژو 206 می‌باشد. باتری اسیدی به طور تدریجی تخریب می‌شود و باطری اتمی به صورت ناگهانی از کار می‌افتد.

قیمت باتری پژو 206

قیمت باطری پژو 206 به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد باعث شده است که باطری خودرو پژو 206 با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود داشته باشد. مالکان خودرو پژو 206 در زمان تعویض یا خرید باتری برای خودرو خود با سردرگمی مواجه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که مالکان خودرو پژو 206 با آن روبه رو هستند تفاوت قیمت باطری‌های مختلف این خودرو است.

امداد باتری ارائه دهنده بهترین باتری ایرانی و اتمی به همراه تاریخ جدید جهت نصب بر روی خودروی پژو 206 به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

نصب و تعویض باتری پژو 206

خرید باتری و نصب آن دو مقوله وابسته به یکدیگر هستند. دارندگان خودرو پژو 206 بعد از خرید باتری نیاز به متخصص برق خودرو برای تعویض و نصب آن دارند. اگر شما خرید خود را از امداد باتری انجام دهید از خدمات نصب رایگان آن نیز بهره مند خواهید شد. ضمنا قبل از خرید، متخصص برق خودرو تست سلامت باتری را برای شما انجام خواهد داد. در صورتی که نیاز به تعویض باتری نباشد، این به موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد تا از صرف هزینه اضافی برای شما جلوگیری شود.

توجه: در هنگام تعویض باتری، تحویل باتری فرسوده اجباری است. در غیر این صورت مبلغ اضافه ای به ازای هر آمپر اضافه خواهد شد.

کارشناسان فنی امداد باتری کیان در سراسر نقاط تهران (شمال تهران – جنوب تهران – غرب تهران – شرق تهران) آماده خدمات رسانی و تعویض باتری خودروی پژو 206 شما بصورت رایگان در محل می باشند.

مزایای نصب باطری توسط امدادباتری کیان:

– نصب باطری اصلی با توجه به استاندارد کارخانه سازنده خودرو: خودروی شما با یک باطری غیر اصلی هم روشن خواهد شد اما کارخانه سازنده، سیستم الکترونیکی خودرو را برای یک باطری با مشخصات و ظرفیت خاص طراحی نموده است. برای آسیب نرسیدن به خودرو ضروری است باطری فابریک خودروی خود را نصب نمایید.

– گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران: باطری های نصب شده دارای گارانتی تعویض ۲۴ ساعته در سطح شهر تهران می باشند. در هر نقطه از شهر تهران و در هر ساعت از شبانه روز که به مشکل بر بخورید، در کمتر از ۲ ساعت در محل شما، باطری به صورت رایگان گارانتی و تعویض خواهد شد.

– باطل نشدن گارانتی خودرو: استفاده از باطری غیر فابریک باعث ابطال گارانتی خودروی شما خواهد شد. باطری های عرضه شده توسط امداد باتری کیان دارای استاندارد کارخانه سازنده و مورد تایید نمایندگی های مجاز خودروی شما می باشند.

– خرید باطری با تاریخ تولید جدید و سریال اصلی: عمر مفید یک باطری خودرو به طور متوسط از زمان تولید ۳ سال میباشد. قیمت، عمر و بازدهی یک باطری تولید سالهای گذشته به مراتب کمتر از یک باطری تولید سال جاری می باشد. متاسفانه افرادی سودجو اقدام به واردات و فروش باطری های تاریخ گذشته با سریال تقلبی نموده اند. تمامی باطری های عرضه شده در امداد باتری کیان تولید سال جاری بوده و سال ساخت در کارت گارانتی نیز درج می گردد.

– تعویض توسط افراد متخصّص و دارای دانش فنّی: تعویض توسط افراد فاقد دانش فنی می تواند باعث آسیب جدی به سیستم برقی خودرو گردد. امدادگران امدادباتری همگی دوره های تخصصی برق خودرو را گذرانده اند و با سیستم های برقی و الکترونیک خودروهای داخلی و خارجی آشنایی کامل دارند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

عضو شوید
آگاه شوید
guest
10 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
ثابت
ثابت
3 سال پیش

سلام

بخشید باتری پژو 206 چند امپر است اگر بخوام بندازم روی ماشین؟

عینی
عینی
3 سال پیش

سلام خسته نباشید
من ماشین پژو 206 تیپ 5 هست باتری ماشینم دو الی سه روزه ضعیف میزنه و با باتری به باتری روشن میکنم.
الان میخوام باتری سفارش بدم اما نمیدونم چند امپر مناسب ماشین من هست؟ میشه راهنمایی کنید

توانا
توانا
3 سال پیش

سلام خداقوت

من برای ماشینم میخوام باتری بخرم.

خودرو هم 206 تیپ 2 هستش .

میشه بفرمایید با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟

محمدصادق
محمدصادق
3 سال پیش

باسلام و ادب

ببخشید میشه بگید برای 206sd چه نوع باتری خوب ومناسب هست که بخوام خریداری بکنم؟

عاطفی
عاطفی
3 سال پیش

سلام

میشه لطفا مشخصات باتری پژو 206 رو بفرمایید؟

صابر
صابر
3 سال پیش

سلام
برای 206 مدل 83 تیپ 3 چه باتری مناسب هست و معرفی مکنید؟

سوگند
سوگند
3 سال پیش

باتری های فروشی در دیجی کالا آیا اصالت گارانتی دارند یا نه و چرا از نظر قیمتی ارزان تر هستند؟

ظفر
ظفر
3 سال پیش

باسلام

برای خودروی 206 باتری اتمی ایرانی نصب بکنم بهتره یا باتری کره ای کدوم یک روشما پیشنهاد میکنید؟

مهری
مهری
3 سال پیش

سلام خسته نباشید

ببخشید من میخوام باتری بخرم اما شماره ای از جایی ندارم که بتونم اینترنتی بخرم میشه اگر جایی رو میشناسید معرفی کنید؟

مقاری
مقاری
3 سال پیش

سلام ماشین من 206 هست میخوام امپر بالا باتری نصب کنم روی ماشین ، ایا امپر بالا باعث خرابی و اسیب به دینام نمیشه؟

10
0
نظر شما برای ما مهم است، لطفا دیدگاه خود را بفرماییدx
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا تماس با ما و ثبت سفارش